Nizkoteplotní tepelné čerpadlo DAIKIN altherma

Tepelná čerpadla

Energie stále zdražuje a tepelná čerpadla nabízejí řešení šitá na míru pro nízkoenergetické domy, novostavby i modernizace starších objektů. Zajistí Vám nejvyšší možný komfort vytápění a chlazení pro Váš dům za nejnižší provozní náklady na trhu.

Tepelné čerpadlo Vám umožňuje nejen komfortní nízkonákladové vytápění, ale také snížení teploty domu v letních měsících. Pomocí pasivního chlazení, které pouze za cenu spotřebované el. energie pro oběhová čerpadla, (cca 1,5 Kč/den) dokáže tepelné čerpadlo vychladit Váš dům. Zdá se Vám to neuvěřitelné? Co potom řeknete na to, že objekt s tepelnou ztrátou 10kW lze provozovat s náklady na vytápění, chlazení, ohřev TUV a ostatní elektřinu cca za 20 tic.Kč za rok. Navíc vše máte pod kontrolou ze svého smartphonu, tabletu či PC.
Vítejte v modernim světě vytápění a chlazení. To, co bylo před několika málo lety považováno za vysoký nadstandard, je dnes díky moderním tepelným čerpadlům standardní záležitostí bez nutnosti jakýchkoliv příplatků za inteligentní řízení domu. A nemusíte se bát ani pořizovací ceny.
To vše o čem tady hovoříme lze ve varinatě tepelného čerpadla Země/Voda pořídit v ceně cca 270 tis.Kč.
U systemu Vzduch/Voda  bude cena cca 220 tis.Kč. Pokud byste chtěli srovnávat pořizovací a provozní náklady, například s plynem, je nutno započítat take náklady na plynovou přípojku a komín, na které se často zapomíná.
Potom se hravě dostanete s pořizovacími cenami za plynový kondenzační kotel na 110 tis.Kč.
Sami si podle tabulky porovnání provozních nákladů spočítáte prostou návratnost, která  je vůči zemnímu čerpadlu 8 let a vzduchovému čerpadlu 5 let.
Za 10 let provozu Vám tepelné čerpadlo přinese do rodinného rozpočtu minimálně 200tis.Kč, nebudeme-li započítávat inflaci a změny cen energií.

Porovnání ročních nákladů na vytápění, ohřev vody a elektrickou energií

Tepelné čerpadlo - náklady

Pozn: použit výpočtový program z TZB-info.cz