Tepelná čerpadla VZDUCH VZDUCH

 

Tepelná čerpadla vzuch/vzduch odebírají teplo z venkovního prostředí. Vzduch proudí přes venkovní jednotku tepelného čerpadla, kde je z něj získáno teplo, které je použito pro ohřev vzduchu uvnitř vytápěné budovy. 

Tepelná čerpadla Vzduch/Vzduch lze použít jak pro jednotlivé místnosti, tak pro celý objekt a velké uplatnění nacházejí ve velkých aplikacích v hotelech a administrativních budovách (velké VRV systémy s výkony až stovky kW).DAIKIN

Plnohodnotně dokáží vytápět budovy až do -15°C a to s vynikajícím COP. Nespornou výhodou je, že tato čerpadla umí zároveň také klimatizovat dané prostory, což je v dnešních klimatický podmínkách obrovským plusem. Tepelné čerpadlo vzduch/vzduch je ideální pro novostavby s malou tepelnou ztrátou, kde uživatel neuvažuje o teplovodním vytápění a lze system dolnit například elektrorohožemi pro extrémně nízké teploty. Může být také doplňkem k vytápění domů, kde jsou hlavním zdrojem tepla elektrické přímotopy nebo elektrokotel.
Toto tepelné čerpadlo dokáže u elektricky vytápěných domů snížit zásadním způsobem provozní náklady a to bez složitých stavebních úprav a vysokých investic.
Na výběr je celá škála vnitřních jednotek od nástěných přes parapetní(náhrada radiáorů) až po kanál
ové, které jsou v podhledu nebo jednotky s oceněním za světový design (Daikin EMURA) Pokud si vyberete správného výrobce, například Daikin Europe, jsou v dnešní době jednotky pod tímto označením již vyráběny k tomuto účelu (nikoli jako většina výrobců dodává pouze klimatizace, které jsou prioritně určeny pro chlazení).

Máte potom zaručeno vylepšené COP a celá jednotka je koncipována jako topná, kde klimatizace je součástí nikoli naopak. Standardem je ovládání přes WIFI modul přes smartphone nebo tablet.

Výhody systému vzduch/vzduch: 

  • Nízké pořizovací náklady
  • Jednoduchá a rychlá montáž zařízení
  • Mimo topení je jednotka zároveň klimatizací
  • Jednotky mohou umět vnitřní vzduch zbavit alergenů, virů a dalších škodlivin nebo upravovat vlhkost prostoru (ocení alergici)
  • Flexibilita - široká nabídka vnitřních jednotek 

Nevýhody systému vzduch/vzduch:

  • Nižší COP vůči zemním čerpadlům
  • Vyšší náklady na servis proti zemním čerpadlům
  • Hlukový vjem od venkovní a vnitřní jednotky (lze však nastavit noční režim 19 dB)
  • Nedokáže připravit TUV


systém vzduch - vzduch


Katalogový ceník DAIKIN HCE 2016

Ceník Vzduch/vzduch   2015/2016  ( pdf )